Віршована казка Колобок

Урок – віршована казка « Пригоди розумного  Колобка»
«Розв’язування вправ на всі дії з натуральними числами»
Мета уроку:
·        Повторити та вдосконалити  навички  учнів  розв’язувати вправи на всі дії з натуральними числами ;
·        Розвивати  зацікавленість учнів, логічне мислення, пізнавальний  інтерес до математики;
·        Виховувати почуття  колективізму, цілеспрямованість, моральність відносин.
Тип уроку:  удосконалення знань, умінь та навичок.
Обладнання: роздатковий матеріал, ілюстрація – презентація  до окремих етапів уроку
                                                             Хід уроку
І. Перевірка Домашнього завдання.
 ІІ. Вступне слово  учителя :                                                                                                                                                     Сьогодні ми вирушаємо, разом з натуральними числами в цікаву казку про розумного Колобка. Ми вже  закінчуємо тему: «Натуральні числа» , при вивченні якої ми навчились добре додавати, віднімати, множити і ділити натуральні числа. Так  давайте разом з нашим казковим героєм узагальнимо наші знання.
Дозволяється:    (слайд 1)                                                            
ü Піднімати руку;                                              
ü Бути уважним;
ü Бути активним;
ü Висловлювати свою думку;
ü Прислуховуватися до думки інших.
                                                                                                                                                  
Забороняється
ü Викрикувати;
ü Перебивати інших;
ü Штовхати сусіда.
ІІІ.Розв’язування  задач. (слайд 2)
Біля лісу у хатині
Діді і баба проживали,
І одної якось днини,
Смачненького забажали.
Баба тісто замісила
Та медком підсолодила.
Колобок спекла духмяний. (слайд 3)
Стало дідові цікаво:
«Скільки меду ти поклала?»
Баба каже: «Не бурчи,
сядь до столу й полічи.»
( х + 1114) : 8 = 148
−Бабо, та ти що, жартуєш?
−Як полічиш, то й скуштуєш!
   Допоможемо дідові дізнатися, яка маса меду в Колобкові.

Розв’язання
( х + 1114)=148∙8
( х + 1114)=1184
х=1184-1114
х=70
Відповідь дідові: В Колобка баба  поклала 70 г меду.

Колобок був ще гарячий,  (слайд 4)
І така ж у нього вдача.
З підвіконня він звалився
 І стежкою покотився.
Раптом Зайчик – скік та скок.
−Ти куди це, Колобок?
−На прогулянку біжу.
−Довга стежка ця?
−Скажу.
−Та не просто, а в задачі,
розв’яжи, ти ж не ледачій!
5152:92+3232:54
Шлях до лісу – сам скажи!
Скажеш – далі йди гуляй,
Ні – то з’їм тебе – і край.
 Діти! Допоможемо Колобку обчислити довжину стежки від хати до лісу.

Розв’язання
1)    5152:92=56
2)    32832:54=608
3)    608+56=664
Відповідь зайчику: Довжина стежки від хати до лісу 664 метри.

Колобок знов покотився,   (слайд 5)                                         
Біля лісу зупинився.
Бачить, у лісі Сірий Вовк      
Щось складає, все не в толк.
−Колобок, веселий  друже!                                    
В математиці ти дужий.
Я не можу спростіть вираз,
якщо зможеш, підкажи.
Точну відповідь скажи!
18у-12у+4у-1172, якщо у=180.
−Коли ти мені поможеш,
тоді ти узнати зможеш
скільки в лісі є вовків
моїх сіреньких братів.»
 Допоможемо Колобку розв’язати задачу Вовку.

Розв’язання

10у-1172 ;  10∙180-1172=628
Відповідь Вовку: В лісі живе 628 твоїх братів.
Покотився  Колобок. (слайд 6)
Кущик, деревце, пеньок.
Бачить,  там ведмідь  у кущах,
Він злякався не на жарт.
− Стій, кругленький, не котись,
маю 3 задачи, дивись!                                 
Ти їх швидко розв’яжи,
А тоді собі біжи!
Треба виручить дружка,
Веселого Колобка.
                                   (Клас поділяють на 3 групи.)
                                                                         То задачі ви тримайте. (слайд7)
                (Учитель кожній групі учнів дає картку із задачею.)
                                                                        Розв’язувати починайте.
                                                                        Час даремно не марнуйте.
                                                                        Розв’язали – то звітуйте.

Задачі на картках

1.У  ведмедя  на пасіці є жовті, зелені та блакитні  вулики. 27 жовтих вуликів, що в 4 рази менше, ніж блакитних, і на 12 більше, ніж зелених. Скільки всього вуликів було у ведмедя?

Розв’язання
1)    27∙4=108(вул.) блакитних;
2)    27-12=15(вул.) зелених;
3)    27+108+15=150(вул.) всього.
Відповідь: У ведмедя  на пасіці всього 150 вуликів.

2.Вовк подарував  на день народження Лисиці ромашки та волошки, причому волошок було в 4 рази більше, ніж  ромашок. Скільки ромашок подарував Вовк, якщо відомо,що їх було на 51 менше, ніж волошок.
Розв’язання
Нехай Вовк подарував  х ромашок, тоді він подарував  4х  волошок. Оскільки за умовою задачі х на 51 менше від 3х, то 4х-х=51.
                                                            Тоді 3х = 51
                                                                     х=51:3
                                                                     х= 14.
Відповідь:  14 ромашок.
3.Зайчиха зайченятам купила 8капустин та 12 морквин, заплативши за всю покупку 4грн.8 коп. Одна капустина коштує 24 коп. Яка ціна однієї морквини?
Розв’язання
1)    24∙8=192(коп.)коштує капуста;
2)    408-192=216(коп.) коштує вся морква;
3)    216:12=18 (коп.)ціна однієї морквини.

Відповідь: 18 копійок.
Покотився Колобок (слайд 8)
Із долини на горбок.
Раптом бачить – йде Лисиця,                   
Вовка-братика сестриця.
Облизнулася: - Юначе!
Ти куди так швидко скачеш?
В торбі в мене є задача.
Не розв’яжеш – то заплачеш.
   Доведеться, діти, знову виручати Колобка. Цю задачу розв’яжемо з записом на дошці і в зошитах.

Задачі від Лисиці
1.     Я задумала число. Якщо його розділити на 40, а потім від частки відняти 25, тоді я одержу 70. Яке число я задумала? (слайд 9)

Розв’язання
              х:40-25=70
              х:40=70+25
              х:40=95
              х=95·40
              х=3800
Відповідь: лисиця задумала число 3800.

Діти! Ви так гарно постарались, (слайд 10)
Що й Лисиця здивувалась.
Відпустила Колобка!
Вам подяка ось яка.
2.     Домашнє завдання.
1)    Скласти і розв’язати задачу для Колобка.
2)    Підготуватися до контрольної роботи.
















Задачі на картках

І
У  ведмедя  на пасіці є жовті, зелені та блакитні  вулики. 27 жовтих вуликів, що в 4 рази менше, ніж блакитних, і на 12 більше, ніж зелених. Скільки всього вуликів було у ведмедя?


ІІ
Вовк подарував  на день народження Лисиці ромашки та волошки, причому волошок було в 4 рази більше, ніж  ромашок. Скільки ромашок подарував Вовк, якщо відомо,що їх було на 51 менше, ніж волошок.


ІІІ
Зайчиха зайченятам купила 8капустин та 12 морквин, заплативши за всю покупку 4грн.8 коп. Одна капустина коштує 24 коп. Яка ціна однієї морквини?



Комментариев нет:

Отправить комментарий