Урок-гра

5 клас   урок-гра                                                          
 Тема уроку: Множення натуральних чисел
Мета уроку: закріпити уміння і навички використання властивостей множення натуральних чисел до розв’язування вправ; активізувати пізнавальну діяльність учнів; сприяти розвитку інтелектуальних і творчих здібностей учнів.
Тип уроку: удосконалення знань, умінь та навичок.
Хід уроку:
1.Організаційна частина. Мета і тема уроку.
Перевірка наявності учнів, їх готовність до уроку, налаштування на роботу.
Формулювання мети і завдань уроку. (Слайд 1)
    Слово вчителя:
                       Добрий день, любі діти!  
                         В країні знань наук багато,
                       Та до душі нам лиш одна.
                        Їй перевагу варто дати –
                        Найбільш важлива є вона –
                        Наша улюблена  ( Відповідь учнів) математика

2.Актуалізація знань учнів.(Слайд 2)
Математичний диктант: (Слайд 3)
1. Як називаються числа при множенні? (Множник, множник, добуток)
2. Якщо один з множників дорівнює 1, то добуток дорівнює…(Іншому множнику.)
3. Якщо один з множників дорівнює 0, то добуток дорівнює…(0.)
4. Якщо добуток дорівнює нулю, то…(Хоча б один із множників дорівнює 0.)
5.Від перестановки множників …(Добуток не змініться.)       
6. Щоб добуток двох чисел помножити на третє число, можна…(Перше число помножити на  добуток  другого і третього чисел.)                                                             7. Щоб число помножити на суму двох чисел, можна це число…(Помножити  на кожний з доданків  і отримані добутки додати .)
Відповіді учитель підготував на дошці. Діти починають працювати в парах, міняються зошитами.
   3. Розв’язування вправ. Гра «Куб». (Слайд 4)
1. Обчислити:
32∙302.
А. 9664.             Б.9064.
В. 9604.             Г.9660.
2. Спростить вираз 312х+83-12х і знайти його значення, якщо х=10.  (Слайд 5)
А.383.               Б.3183.
В.3013.             Г.3083.1.
3. Обчислити зручним способом.   (Слайд 6)
13∙ 18-13∙ 8+20∙13. 
А.360.                    Б.290.      
В.390.                    Г.260.
4. Цікава хвилинка. (Слайд 7)
а) Півень на одній нозі важить 4 кг. Скільки важить півень, якщо він стоїть на двох ногах? (4 кг)
б) У сім’ї  п’ять синів і у кожного є сестра. Скільки дітей  в сім’ї? (6).
в) Цеглина важить 1,5 кг  і ще півцеглини . Яка маса цеглини? (3 кг).
5.Розвязати задачу. (Слайд 8)
З одного річкового порту в інший одночасно  вийшли пароплав та катер. Швидкість пароплава дорівнює 32 км/год, а швидкість катера – 48 км/год. Яка відстань буде між ними через 6 год після початку руху?
А. 196.                        Б.96.
В. 169.                        Г.69.
6. Розкрийте дужки: (Слайд 9)
(11х+18у-23с) ∙12.
А. 22х+36у-276с.        Б.123х+216у-267с.
В.132х+216у-276с.      Г.132х-216у+276с.
Фізкультхвилинка
         Раз – заплескали в долоні,
         Два – потерли трішки скроні,
         Три – вже стільки захотіли
         Ніжками затупотіли.
         Тупу-тупу, тупу - туп
Тупу-тупу, тупу - туп
Стало гамірно в нас тут.
Розкинули рученята,
Мов ті крильця пташенята.
Раз, два, три, чотири –
Гарно вправу всі зробили.
Раз – присіли
Хутко встали
І бадьорішими стали

 Завдання для самостійної роботи. Гра: «Передай іншому»
На кожний  ряд учитель на листку дає умову приклада. Кожний учень по черзі виконує дії, і передає іншому. Виграє той ряд, який зробив приклад швидко та вірно.
1 ряд: (138∙307 - 41458)∙726+406∙88 - 12∙56.
2 ряд: 689∙(247∙204 – 50179)+607∙72 -13∙16.
3 ряд: 753∙(165∙307 – 50249)+708∙63 - 15∙38.
5.Підсумок уроку. (Слайд 10)
Всі ви діти – молодці,
Гарно працювали!
Уже дзвоник пролунав,
Він мені і вам сказав,
Що урок вже час кінчати
Треба йти відпочивати!
6. Виставлення оцінок. Завдання до дому.












1 ряд
(138∙307 - 41458)∙726+406∙88 - 12∙56.

2 ряд
689∙(247∙204 – 50179)+607∙72 -13∙16

3 ряд
753∙(165∙307 – 50249)+708∙63 - 15∙38.





























                                                                       
                                                                                  

                                                                       

Комментариев нет:

Отправить комментарий